Publikacijos

Dažnai klientai mums užduoda klausimą, kokią šildymo rūšį jiems reikėtų rinktis. Atsakymas atrodo paprastas – tai yra prioritetų ir skonio reikalas. Kartais vieną ar kitą šildymo rūšies pasirinkimą gali lemti ir techninės galimybės. Tačiau netgi patyrusius statytojus kartais nustebiname atsakydami, kad jie gali jungtis tik prie centrinių šilumos tinklų, nors dujų tinklai yra visai šalia jų sklypo. Šildymo rūšies pasirinkimą dažnu atveju lemia teritorijų planavimo dokumentai.

Pagrindinis toks teritorijų planavimo dokumentas Vilniaus mieste - Energijos naudojimo šildymui specialusis planas. Jame yra aiškiai nurodyta, kurioje miesto dalyje kokią šildymo rūšį galima pasirinkti. Pavyzdžiui, dažniausiai dujinis šildymas senamiestyje negali būti įrengiamas. Išimtys taikomos tik tiems pastatams arba jų dalims, kuriose nėra įrengto centrinio šildymo. Tai pat dujinis šildymas gali būti įrengiamas vienbučiuose ir dvibučiuose namuose, tačiau kiek jų yra senamiestyje? Taigi, netgi jei nesate statytojas, o tik norite įsigyti butą remontui, patikrinkite, ar tikrai buto pardavėjas ar brokeris sako tiesą dėl galimybės įrengti dujinį šildymą.

Svarbu paminėti, kad visoje Vilniaus miesto teritorijoje neribojamas geoterminės energijos šildymo būdas. Visi žino, kad jo įrengimas tikrai nėra pats pigiausias. Tačiau pasitaiko, kad gavus prisijungimo sąlygas prie dujų ar centrinio šilumos tinklų pasirodo, kad iki sklypo juos reikės tiesti labai nemažą atstumą arba smarkiai didinti jų pajėgumus. Tokiais atvejais geoterminio šildymo įrengimas gali būti netgi pigesnis. Taigi, šildymo rūšies pasirinkimas kai kuriais atvejais gali nulemti viso projekto sėkmę ar netgi statytojo apsisprendimą dėl viso projekto vystymo.

Energijos naudojimo šildymui specialųjį planą rasite čia. 

Kasparas Blotnys yra UAB "Miesto plėtra" teisininkas, kurio specializacija - teritorijų planavimas ir nekilnojamojo turto vystymas.

UAB "Miesto plėtra"

+370 687 21721

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Susisiekite su mumis...